Rechtstreeks van importeur naar consument
Uitstekende prijs/kwaliteit verhouding
Horecawijnen eenvoudig in huis
Rechtstreeks van importeur naar consument
Uitstekende prijs/kwaliteit verhouding
Horecawijnen eenvoudig in huis
€ 27,15
Il Carpino Exordium is een krachtige orange wine van Tokay (Friulano), gevinifieerd met schilweking en spontane vergisting. De wijn is amberkleurig, ongefilterd en barst van kruidige, aardse aroma’s. In de smaak droog, complex en licht tanninerijk, met bitters, grip en lengte. Deze wijn combineert structuur met verfijning en past perfect bij stoofgerechten, gevogelte of harde kazen. 💡 Voor liefhebbers van serieuze orange wines met traditie en lef.
Il Carpino Exordium is een indrukwekkende orange wine van Tokay, de lokale naam voor Friulano. De wijn wordt gemaakt zoals dat eeuwenlang in Friuli gebeurde: met langdurige schilweking, spontane vergisting en zonder klaring of filtering. Hierdoor ontstaat een wijn met een amberkleurige gloed, tanninestructuur en een complexe aromatische gelaagdheid. Dit is Tokay in zijn puurste en krachtigste vorm – intens, kruidig en gastronomisch breed inzetbaar.
De druiven worden handmatig geoogst op optimale rijpheid. De vergisting vindt plaats met de schillen, waarna de wijn maandenlang rust op de fijne lie in neutraal houten vaten. Il Carpino grijpt niet in, maar laat de natuur haar werk doen. Door deze aanpak krijgt Exordium een diepe kleur, een stevige body en een kenmerkend aards karakter. De wijn wordt ongefilterd gebotteld en heeft nog jarenlang potentieel.
De geur is een spel van sinaasappelschil, kamille, gedroogde peer, kruiden en een hint van bijenwas. In de mond valt direct de textuur op: droog, stevig en licht tanninerijk. De zuren houden het geheel fris en levendig, terwijl de smaak zich breed uitrolt met tonen van noten, specerijen en lichte oxidatieve accenten. Dit is een wijn die het midden houdt tussen wit en rood – precies wat een goede orange wine hoort te doen.
Diep amberkleurig. Geur van sinaasappel, thee, bloemenhoning en natte kruiden. Droge, gelaagde smaak met zachte bitters, grip en een lange kruidige afdronk.
Classificatie: Venezia Giulia IGT
Alcoholpercentage: 14%
Serveertemperatuur: 12–14 °C
Op dronk tot: 2030
Gevogelte met salie en citrus
Pasta met bottarga of garnalen
Stoofpotjes met paddenstoelen of linzen
Hardere kazen zoals caciocavallo of grana
Groenterisotto met artisjok of pompoen
✅ Orange wine van Tokay (Friulano) met schilweking
✅ Spontane vergisting en rijping op lie in houten vaten
✅ Amberkleurig, droog en gastronomisch inzetbaar
✅ Ongefilterd, puur en met lang bewaarpotentieel
✅ Wijn met diepgang, textuur en terroirexpressie
Voor wie op zoek is naar een krachtige, authentieke orange wine met een verhaal én een lange afdronk.
Kleur | |
---|---|
Type / smaak | |
Regio | |
Classificatie | |
Producent | |
Druivensoort | |
Alcoholpercentage | |
Serveertemperatuur | |
Inhoud | |
Lekker bij | Gevogelte met Salie en boter, harde kazen zoals caciocavello |
Prijsklasse |